Masaż powięziowy. Jak może pomóc terapia skupiająca się na powięziach?

masaż powięziowy

Masaż powięziowy, a ogólnie mówiąc terapia mięśniowo-powięziowa jest najnowocześniejszą koncepcją leczenia schorzeń narządu ruchu. Tłumaczymy, na czym polega i jakie daje efekty.

Masaż powięziowy jako forma masażu głębokiego

Wiele osób nigdy nie słyszało o powięziach lub nie wiedzą dokładnie, co to jest. Powięź to wielofunkcyjna błona zbudowana z tkanki łącznej. Znajduje się ona wokół każdego mięśnia, kości, nerwu, tętnicy i żyły w naszym ciele, jak również we wszystkich naszych narządach wewnętrznych. Zainteresowanie powięziami i masażem powięziowym rośnie wraz z nowymi badaniami, które pojawiają coraz częściej w publikacjach medycznych. Według nich, uszkodzenia powięzi są dosyć częste, mogą powodować duży dyskomfort i problemy z poruszaniem się. Wywołane mogą być zaś przez czynniki fizyczne, jak i psychiczne.

Masaż powięziowy to rodzaj masażu tkanek głębokich, który ma na celu uwolnienie napięć powięziowo-mięśniowych, co pozwala na zredukowanie efektów kontuzji, rozluźnienie sztywnych mięśni i zniwelowanie bólu mięśni i kręgosłupa. Czasami masaż tkanek głębokich może być nieprzyjemny, jednak nasi specjaliści zawsze starają się zapewnić pacjentowi jak największy komfort i zniwelować nieprzyjemne odczucia.

Masaż powięzi jest też często zalecany przy:

 • bólach związanych z dysfunkcją tkanki bliznowatej – tworzące się blizny często przyciągają otaczającą tkankę tworząc sztywnienia mięśni i wyczuwalne napięcie.
 • problemach z nieprawidłową postawą ciała – wzmożone napięcie mięśniowo-powięziowe często przyczynia się też do wad postawy. Powięź łącząca mięśnie i szkielet, jeśli jest “nierozbita” i zesztywniała zmniejsza długość naszych mięśni. Przez to nie mogą one utrzymywać prawidłowej postawy.
 • napięciu mięśni wynikającym ze wzmożonego wysiłku fizycznego. Sportowcy często cierpią z powodu napięcia mięśniowego, co może prowadzić do ograniczeń elastyczności i bólu mięśni. Wykazano, że terapia powięziowa zwiększa zakres ruchu i zmniejsza ból w zmęczonych lub uszkodzonych mięśniach pozwalając dalej trenować bez większych problemów.

Terapia powięziowa a joga

Często elementem terapii powięziowej jest samodzielne masowanie się, np. za pomocą walcowania się piłką tenisową, co pozwala rozluźnić powięzie oraz… ćwiczenie jogi. Niemal każda pozycja w jodze ma bardzo korzystny wpływ na powięzie. Działa niemalże w taki sam sposób, jak akupunktura, akupresura i masaż tkanek głębokich. Chociaż joga jest zazwyczaj powolną i spokojną formą ćwiczeń, czasami może być również bardzo intensywna i czynić cuda pomagając rozładować napięcia w ciele.

Masaż tkanek głębokich, m.in. właśnie powięzi pozwala złagodzić przewlekły ból i przywrócić prawidłową mobilność narządów ruchu. Jak twierdzą miłośnicy tego typu terapii, po sesji masażu odczuwa się tylko błogość, lekkość i spokój. Warto więc wypróbować taki masaż!

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Masaż sportowy – 7 korzyści dla sportowców i nie tylko
 2. Masaż rehabilitacyjny jako sposób leczenia urazów
 3. Rwa kulszowa – masaż, który przyniesie Ci ulgę

Masaż sportowy – 7 korzyści dla sportowców i nie tylko

masaż sportowy

Masaż sportowy zyskuje na popularności jako element planu treningowego sportowców, który pomaga im przygotować się np. do zawodów, ale również jako zabieg dla osób, które nie trenują zawodowo. Dlaczego warto zdecydować się na masaż sportowy?

Masaż sportowy

Masaż sportowy jest formą masażu polegającą na pracy nad tkankami miękkimi, który przynosi korzyść osobie zaangażowanej w regularną aktywność fizyczną. Tkanka miękka to skóra, mięśnie, ścięgna, więzadła i powięź. Masaż sportowy ma na celu pomoc w korygowaniu problemów i zaburzeń równowagi w tkankach miękkich spowodowanych powtarzającą się i wyczerpującą aktywnością fizyczną. Zastosowanie masażu sportowego, przed i po treningu, może zwiększyć wydajność, wspomóc regenerację i zapobiegać urazom.

Masaż, a zwłaszcza masaż sportowy, oferuje daleko idące korzyści, które obejmują szereg potrzeb fizycznych, fizjologicznych i psychologicznych naszego ciała – bez względu na to, czy jesteś sportowcem, czy nie.

Masaż sportowy – dla sportowców i nie tylko

W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci przeprowadzono wiele badań dotyczących masażu sportowego. Niektóre z nich skupiły się na fizjologicznych korzyściach masażu sportowego w celu wyleczenia urazów i szybszego postawienia sportowców na nogi. Inne dotyczyły korzyści związanych z zapobieganiem urazom, poprawą wydajności oraz wpływem na psychikę. Badania te nie dotyczyły tylko profesjonalnych sportowców. Naukowcy z uniwersytetów na całym świecie znaleźli wiele dowodów, które pokazują, w jaki sposób masaż sportowy może przynieść korzyści wszystkim – sportowcom, ale też osobom, które nie zajmują się zawodowo sportem. Masaż sportowy może ogólnie poprawić Twoje zdolności fizyczne, a także mieć pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i samopoczucie.

Lubisz tańczyć, biegać, wędrować lub pływać w wolnym czasie? Wykonujesz fizyczną pracę, ciężko pracujesz w domu? Masaż sportowy może znacznie poprawić zdolność do wykonywania tych czynności.

7 korzyści masażu sportowego

1. Pomaga w opóźnionej bolesności mięśni (DOMS)

Opóźniona bolesność mięśni (DOMS– ang. delayed onset muscle soreness) to nazwa nadana zjawisku opóźnionego bólu, który pojawia się po wypróbowaniu nowego rodzaju ćwiczeń lub przez bardziej intensywny niż zawsze wysiłek. Zwykle pojawia się 12-24 godziny po ćwiczeniu. Objawia się ograniczonym ruchem i elastycznością mięśni. Chociaż nie jest do końca jasne, co powoduje DOMS, uważa się, że może to być nagromadzenie substancji chemicznych powstających w wyniku reakcji zapalnej organizmu lub uszkodzenia tkanki łącznej. Masaż sportowy skutecznie zmniejsza ból i pomaga szybciej powrócić do sił. 

2. Przyczynia się do ulgi w bólu

Ci z nas, którzy cierpią na przewlekły ból, wiedzą, jak trudne mogą być codzienne zadania. Ponadto, gdy ból powstrzymuje nas przed ćwiczeniami i prostymi czynnościami, odczuwamy frustrację. Dla sportowca ból jest bardzo złą wiadomością i może oznaczać miesiące przerwy w treningach i zawodach. Za to, dobrą wiadomością jest to, że masaż sportowy może w wielu przypadkach przynieść ulgę w bólu.

3. Wspomaga usuwanie kwasu mlekowego z mięśni

Kto nie zna tego uciążliwego problemu, kiedy pojawiają się zakwasy? Masaż sportowy może ułatwić usuwanie kwasu mlekowego, odpowiedzialnego za zakwasy, ponieważ zwiększa przepływ limfy, która usuwa odpady z komórek z powrotem do krwiobiegu.

4. Pomaga w regeneracji po urazie

Do typowych urazów tkanek miękkich u sportowców należą: naprężenia stawu skokowego lub ścięgna podkolanowego, naciągnięcia pachwiny i goleni. Wszystko to spowodowane jest nagłym lub nietypowym ruchem. Niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem, czy nie, prawdopodobnie od czasu do czasu cierpisz na tego typu obrażenia. Możesz również zranić się w ten sposób przez potknięcie się lub poślizgnięcie. Uraz taki może kosztować cię tygodnie, a nawet miesiące problemów w swobodnym poruszaniu się. Masaż skutecznie pozwoli na szybki powrót do dawnej sprawności.

5. Pomaga zapobiegać obrażeniom

Masaż wywołuje nacisk mechaniczny, przez co rozpracowuje mięśnie i stawy pozwalając na zwiększenie zakresu ich ruchu. Dodatkowo usuwa ich sztywność, co również wpływa na elastyczność. Masaż sportowy może stanowić uzupełnienie dobrej rozgrzewki i być  świetnym sposobem na zmniejszenie ryzyka nieoczekiwanych obrażeń.

6. Poprawia wydajność

Jedną z kluczowych rzeczy, które kierują sportowcami, jest ambicja. Biegać szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, rzucać lub skakać dalej, podnosić cięższe ciężary lub lepiej radzić sobie z przeciwnikami. Oznacza to, że sportowcy nieustannie poszukują usprawnień, które mogą wprowadzić do swojego treningu, aby uzyskać przewagę nad innymi. Jednym ze skuteczniejszych jest właśnie masaż!

7. Pomaga w walce z depresją

Masaż przynosi korzyści nie tylko ciału, ale również umysłowi. Masowanie pozwala uwolnić do krwiobiegu endorfinę i serotoninę, które odpowiadają za dobre samopoczucie. Jest to niezwykle korzystne dla wszystkich klientów gabinetów masażu, bez względu na to, czy cierpią na depresję, czy nie. Warto wiedzieć również, że masaż może pomóc poczuć się pewniej, zwiększyć poziom pozytywnego myślenia, co istotnie wpływa na osiąganie lepszych wyników w sporcie.

Masaż sportowy Warszawa ASY Studio

Masaż sportowy ma tak różnorodne korzyści fizyczne, fizjologiczne i psychologiczne, że każdy sportowiec powinien rozważyć uczynienie go regularną częścią swoich przygotowań do zawodów. Polecamy go również każdej osobie, która chce czerpać większą przyjemność ze swoich aktywności.!

 

Źródło: https://www.well-beingsecrets.com/benefits-of-sports-massage/

Masaż rehabilitacyjny jako sposób leczenia urazów

masaż rehabilitacyjny

Masaż rehabilitacyjny zyskuje na popularności z każdym rokiem. Rehabilitacja jakiegokolwiek urazu może być męczącym i frustrującym procesem. Głównym celem zwykłej rehabilitacji jest zwiększenie siły i elastyczności, a przede wszystkim pomoc w powrocie do dawnej sprawności. Niestety często kończy się, zanim uraz zostanie wyleczony do końca.

Masaż rehabilitacyjny odgrywa ważną rolę w procesie zdrowienia i świetnie się sprawdza jako uzupełnienie standardowych procedur rehabilitacyjnych. Poprzez poprawę krążenia i rozluźnianie mięśni, masaż leczniczy pomaga ciału w lepszym przepływie tlenu i składników odżywczych do tkanek i organów.

Masaż rehabilitacyjny – na czym polega?

Rehabilitacyjny masaż leczniczy definiuje się jako mobilizację tkanek miękkich (takich jak mięśnie czy powięzie) w celu przywrócenia normalnego działania układu ruchu. Może być stosowany w leczeniu większości problemów związanych z obciążeniami mięśniowo-szkieletowymi. Regularne poddawanie się masażowi rehabilitacyjnemu skutkuje poprawą funkcjonowania układu krążenia, limfatycznego i neurologicznego.

Masaż rehabilitacyjny koncentruje się na tkankach i mięśniach otaczających stawy ciała w celu złagodzenia źródła bólu i napięcia ciała oraz przywrócenia równowagi tych struktur. Technikę tą często stosuje się w połączeniu z innymi procedurami masażu, takimi jak te stosowane w masażu leczniczym i sportowym. Stosuje się ją głównie, gdy istnieją ograniczenia ruchu wynikające ze skrócenia i / lub wytworzenia zrostów w strukturach tkanki łącznej, takie jak występujące przy zapaleniu kości i stawów, urazowym zapaleniu stawów, problemach łąkotki, zwichnięciach itp.

Rehabilitacja masaż – procedura leczenia

Sesji masażu rehabilitacyjnego odbywa się w zaciszu pokoju w salonie masażu. Najpierw masażysta przeprowadza wstępną, poufną konsultację z pacjentem. Wywiad medyczny ma na celu ustalenie, w jaki sposób ma przebiegać masaż, aby dał jak najlepszy efekt pacjentowi.

Następnie osoba poddająca się zabiegowi rozbiera się w pokoju zabiegowym lub łazience, a następnie kładzie się na stole do masażu. Nie należy się wstydzić. Masażysta zadba o to, aby odsłonić tylko te części ciała, które w tej chwili masuje. Resztę ciała przykryje ręcznikami. Podczas masażu stosuje są wysokiej jakości naturalne oleje i dba o to, aby jego ruchy dłoni były rytmiczne i łagodne. Terapeuta stara się, aby jego praca nie wywoływała bólu, ponieważ może to zniweczyć korzyści płynące z masażu.

Po zabiegu pacjent powinien wypić dużą ilość wody, ponieważ podczas zabiegu masażu rehabilitacyjnego występuje efekt odtruwający. Pamiętaj, że do trwałych efektów potrzeba więcej niż jednej sesji, chociaż już po pierwszym masażu odczuwa się zniwelowanie dyskomfortu.

Masaż rehabilitacyjny Warszawa ASY Studio

Masaż jest również wykorzystywany do wspomagania leczenia bólu. Dzięki niemu można przyspieszyć proces powrotu do zdrowia po doznaniu obrażeń. Masażyści ASY Studio pomogą Ci poczuć się lepiej i odzyskać sprawność.

W naszym gabinecie masażu przeprowadzamy bezpieczny i skuteczny terapeutyczny masaż leczniczy. Pomaga również przywrócić równowagę i harmonię w Twoim ciele. Zadzwoń do nas i umów się na wizytę! tel.: +48 791 602 322.

Masaż twarzy Gua Sha – czy jest bolesny i niebezpieczny? Cała prawda o Gua Sha!

masaż twarzy gua sha

“Gua” oznacza w języku chińskim skrobać, a “Sha” oznacza czerwoną wysypkę. Masaż Gua sha można zatem rozumieć jako „skrobanie do czerwoności”. Fanki naturalnej pielęgnacji skóry twarzy i ciała na pewno znają tę technikę masażu. Jednak czy masaż twarzy Gua Sha jest bezpieczny? Czy jest się czego bać?

Masaż twarzy Gua Sha – chińska technika odmładzania

Technika masażu Gua Sha to starożytna, chińska praktyka uzdrawiania i odmładzania, w której używa się płaskiego kamienia (zwykle jest to różowy kwarc lub jadeit) do energicznego “skrobania” skóry, w celu wytworzenia chwilowych wybroczyn. Brzmi strasznie? W sieci można znaleźć mnóstwo niezbyt miłych dla oka zdjęć, przedstawiających skórę tuż po wykonaniu masażu Gua Sha. Jednak czy naprawdę jest się czego bać?

Jak wykonuje się masaż twarzy Gua sha?

Masażysta najpierw smaruje skórę oliwką lub olejkiem. Następnie przyciska narzędzie Gua Sha do skóry i energicznie “skrobie” ją. Natłuszczona skóra pozwala na swobodne poruszanie płytką po skórze i ograniczenie tarcia. Skóra po takim zabiegu jest zaczerwieniona, zwykle przez jakiś czas pozostają na niej wybroczyny i czerwone pręgi. Twarz wtedy nie wygląda zbyt ładnie. Czy tego typu masaż może zaszkodzić? Czy jest bezpieczny dla skóry twarzy?

Masaż Gua Sha – działanie

Masaż twarzy tego typu ma na celu odprowadzenie nadmiaru płynu z komórek skóry, pobudzenie przepływu krwi, odblokowanie kanałów energetycznych, a także unormowanie przepływu płynów limfatycznych w skórze. Pozwala to na podniesienie, tonację i rzeźbienie twarzy. Masaż twarzy Gua Sha zalecany jest dla każdego stanu skóry, ponieważ pozwala on na unormowanie działania układu limfatycznego w obszarze twarzy i szyi, a co za tym idzie – poprawę naturalnego nawodnienia i dogłębne oczyszczenie skóry.

Gua Sha masaż twarzy – zalety i korzyści

Gua Sha jest techniką masażu, z której korzysta się w celu złagodzenia napięcia mięśni twarzy, zwiększenia krążenia krwi i pobudzenia drenażu limfatycznego. Pomaga rozbić powięź – tkankę łączną okalającą mięśnie, co pozwala nawet wysmuklić twarz i wydalić toksyny z organizmu. Inne zalety masażu Gua Sha to:

 • Zdrowsza, jaśniejsza i bardziej promienna cera
 • Zmniejszenie obrzęków, opuchnięć i cieni pod oczami
 • Napięcie skóry
 • Zwiększenie produkcji kolagenu
 • Wygładzenie zmarszczek
 • Rozjaśnienie przebarwień
 • Odblokowanie porów

Niektórzy uważają nawet, że jest to alternatywa dla botoksu ze względu na zdolność tej techniki do zmniejszania nawet głębokich bruzd na twarzy.  Miłośnicy tej techniki również często wspominają również o zniwelowaniu bólów głowy.

Czy masaż twarzy Gua Sha jest bolesny?

Masaż Gua Sha powoduje zaczerwienienia skóry, ale ślady po zabiegu znikają zazwyczaj po kilku godzinach od wykonania masażu. Jednak zabieg sam w sobie może powodować dyskomfort. Należy pamiętać, że masaż Gua Sha przeprowadzany na twarzy jest delikatniejszy od tego, który wykonywany jest na ciele. Masaż twarzy tą techniką może być co najwyżej lekko nieprzyjemny, chociaż wiele klientem uważa go za dosyć relaksujący zabieg.

Czy masaż Gua Sha twarzy jest bezpieczny?

Technika masażu Gua Sha może wydawać się trochę straszna i ryzykowna, jednak zabieg ten wykonywany przez profesjonalistów jest całkowicie bezpieczny. Ryzyko występuje tylko wtedy, kiedy kupujesz narzędzie jadeitowe przez internet i próbujesz sama wykonać masaż posługując się niesprawdzoną wiedzą z blogów czy Instagrama. Jeśli chcesz mieć pewność, że masaż zostanie wykonany prawidłowo powinnaś udać się do profesjonalnego, sprawdzonego gabinetu masażu. W ASY Studio nasi specjaliści zbadają Twoją skórę, ocenią jej kondycję i tak dobiorą intensywność masażu, abyś mogła cieszyć się tylko korzyściami zabiegu bez skutków ubocznych!

Chroniczny stres codziennego życia wpływa na wygląd Twojej twarzy – zaciśnięta szczęka i zmarszczone czoło to jedne z najczęstszych przyczyn powstawania zmarszczek. Masaż twarzy Gua Sha to terapia, dzięki której zrelaksujesz mięśnie twarzy i przywrócisz skórze witalność i blask.

Który masaż relaksujący jest najlepszy?

masaż relaksujący, masaż relaksujący całościowy

Żyjesz w  stresie? Cierpisz na chroniczne zmęczenie? Borykasz się z problemem ciągłego napięcia mięśni, bólu głowy i bezsenności? Masaż relaksacyjny pomoże ci znaleźć spokój i poczucie harmonii, jednocześnie regenerując siły witalne. Zapewni relaks, odpoczynek i poczucie spokoju.

Masaż relaksujący – Twoja chwila wytchnienia

Istnieje cała grupa technik masażu leczniczego, które przynoszą efekt terapeutyczny, np. likwidację dolegliwości pourazowych czy pooperacyjnych. Prawidłowo wykonany masaż może pomóc zmniejszyć napięcia kręgosłupa i stawów, rozluźnia mięśnie czy zmniejsza ból związany z przeciążeniem organizmu. Co więcej, pobudzanie odpowiednich punktów na ciele odblokowuje przepływ energii i przywraca fizyczną równowagę organizmu. Jednym z popularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach masażu jest masaż relaksacyjny, czyli masaż rozluźniający mięśnie. Nie jest to masaż leczniczy, a po prostu przyjemny zabieg, dzięki któremu poczujemy się odprężeni i wypoczęci. Co nie znaczy, że powinniśmy go traktować jako mniej ważnego dla naszego ciała! Który masaż relaksacyjny jest najlepszy? Według nas masaż hiszpański, ponieważ łączy najskuteczniejsze praktyki znane na Zachodzie ze starodawnymi, ale równie korzystnymi tradycjami ajurwedyjskimi.

Hiszpański masaż relaksacyjny opis

Masaż relaksacyjny jest zazwyczaj zabiegiem na całe ciało (masaż relaksacyjny całościowy), chociaż stosuje się go również na wybrane części ciała – nogi, ręce czy plecy. W tym rodzaju masażu, masażysta wykorzystuje delikatne ruchy dłońmi, lekkie uderzenia, ugniatanie skóry i mięśni, a czasem również rytmiczne kołysanie z boku na bok. Masażysta działa wolniej i używa lżejszego nacisku. W masażu relaksacyjnym terapeuta nie będzie rozpracowywał napiętych mięśni, ponieważ celem jest odprężenie. Czasem tak duże, że możesz nawet zasnąć! Masaż rozluźniający mięśnie to dobry wybór dla kogoś, kto po raz pierwszy wybiera się do gabinetu masażu lub dla osoby walczącej ze stresem.

Do czego służy masaż relaksujący?

Zadaniem takiego masażu jest wprowadzenie organizmu w stan głębokiego odprężenia. Efektem są rozluźnione mięśnie, zniwelowane napięcia fizycznego i psychicznego. Masaż hiszpański stymuluje zakończenia nerwów czuciowych w skórze, które przekazują bodźce przez układ nerwowy i sprawiają, że mózg uwalnia endorfiny – tzw. hormony szczęścia i naturalne środki przeciwbólowe wywołując dobre samopoczucie i ułatwiając zasypianie. Delikatny masaż relaksujący koi zszargane nerwy i pozwala odzyskać równowagę wewnętrzna.

Masaż relaksacyjny Warszawa Centrum

Sesja masażu relaksacyjnego jest świetnym rozwiązaniem, kiedy chcesz trochę odpocząć, dać sobie chwilę relaksu i dystansu od codziennych problemów i zmartwień. Jest to również genialny pomysł na prezent dla bliskiej osoby! Wiosna to idealna pora na zadbanie o swoje ciało i umysł! Umów się na wizytę w ASY Studio Masaż Warszawa lub podaruj komuś bon podarunkowy dla masaż!

Odmładzający masaż twarzy na zmarszczki – czy masaż naprawdę może przywrócić skórze młody wygląd?

masaż twarzy na zmarszczki, odmładzający masaż twarzy

Podczas gdy niektóre innowacyjne gabinety medycyny estetycznej zajęte są wymyślaniem kolejnych zaawansowanych technologicznie zabiegów poprawiania urody, eksperymentowaniem z mikroprądami oraz syntetyzowaniem nowych specyfików, coraz więcej osób pragnie powrotu do sprawdzonych, skutecznych sposobów dbania o siebie, które znane są od wieków. Jednym z takich tradycyjnych metod, których efekty docenia mnóstwo kobiet jest odmładzający masaż twarzy na zmarszczki.

Masaż twarzy na zmarszczki i ujędrnienie skóry

Systematycznie wykonywany masaż twarzy wpływa na poprawę stan skóry i utrzymuje ją w dobrej kondycji. Najpopularniejszy jest wśród Azjatek, które doskonale wiedzą, jak naturalnie dbać o swoje ciała. Jednym z sekretów ich młodego wyglądu jest masaż twarzy, który ma coraz więcej zwolenników również w Europie i Stanach Zjednoczonych. Opukiwanie, ugniatanie i masowanie twarzy w odpowiedni sposób rzeczywiście może wygładzić zmarszczki, ponieważ mięśnie są rusztowaniem dla wszystkich tkanek miękkich organizmu i decydują o wyglądzie twarzy. Utrzymanie ich w dobrej kondycji gwarantuje jędrność skóry.

Odmładzający masaż twarzy – zalety

Znany ze swojej skuteczności jako odmładzający zabieg kosmetyczny, masaż twarzy na zmarszczki ma również wiele innych korzyści zdrowotnych:

 • Łagodzenie stresu i poprawa nastroju

Stres i niepokój często powodują napięcie mięśni twarzy, co z czasem będzie miało nie tylko szkodliwy wpływ na nasz nastrój i wygląd, ale może również powodować bóle twarzy. Stymulowanie pewnych punktów na twarzy łagodzi napięcia i ujędrnia skórę.

 • Naturalny lifting

Masaż twarzy stymuluje produkcję kolagenu i krwi w skórze, dlatego regularne sesje u masażysty mogą zapobiec opadaniu owalu twarzy.

 • Pobudzanie krążenia krwi

Masaż twarzy to świetny sposób na zwiększenie przepływu krwi i wyeliminowanie obrzęków. Poprzez stymulację układu limfatycznego, który znajduje się tuż pod skórą, nadmiar płynu zostanie zniwelowany oraz zwiększy się przepływ utlenionej krwi i składników odżywczych.

 • Niwelowanie problemów z zatokami

Masaż twarzy może zdziałać cuda w łagodzeniu bólu głowy, zatok i niwelowaniu przekrwień błony śluzowej nosa częstej przy alergiach. Delikatny ucisk i ciepło rąk mogą pomóc w pobudzeniu naszego naturalnego systemu drenażu, co pozwoli na lepsze funkcjonowanie  zatok.

 • Usuwanie zanieczyszczeń i toksyny ze skóry

Regularne masaże twarzy mogą pomóc usunąć toksyny nie tylko z twarzy, ale także z całego ciała. Węzły chłonne znajdują się na całej twarzy, szczególnie wzdłuż krawędzi podbródka i linii szczęki. Stymulowanie tych obszarów poprzez miękkie uderzenia powoduje pobudzenie układu limfatycznego, który odpowiada za usuwanie zanieczyszczeń i toksyn z organizmu.

 • Zapobieganie zmarszczkom

Zmarszczki są nieuniknione, jednak częste, mimowolne napięcia twarzy spowodowane codziennym stresem mogą przyspieszyć ten proces. Masaż twarzy na zmarszczki pomaga rozluźnić napięte mięśnie, wygładzając zmarszczki i sprawiając, że twarz wygląda młodziej.

Według różnych portali i blogów, masaż twarzy powinno się przeprowadzać codziennie w domu, po prostu podczas nakładania kremu. Samodzielnie wykonywany masaż twarzy oczywiście wpłynie na ładniejszy wygląd skóry. Jednak jeśli oczekujesz bardziej spektakularnych efektów powinnaś przyjść na zabieg do wykwalifikowanego masażysty. W naszym gabinecie masażu ASY Studio polecamy klientkom chcącym zadbać o wygląd swojej twarzy dwa typy masażu twarzy: masaż Gua sha oraz masaż strukturalny twarzy – chiromasaż.

Masaż twarzy Gua sha – intensywny masaż na zmarszczki

Masaż Gua sha wykonuje się na ciele i twarzy za pomocą specjalnego narzędzia wykonanego z jadeitu. Polega on na energicznym “skrobaniu” skóry w celu złagodzenia napięcia mięśni twarzy, zwiększenia krążenia krwi i pobudzenia drenażu limfatycznego. Technika ta również wspomaga produkcję kolagenu, który odpowiada za gładką i jędrną skórę. Dzięki masażowi Gua sha przywraca witalność i blask skórze. Niektórzy uważają nawet, że jest to alternatywa dla botoksu!

Chiromasaż – strukturalny masaż twarzy

Chiromasaż twarzy to relaksujący, przyjemny masaż, który posiada właściwości silnie regeneracyjne i odmładzające wygląd cery. Niweluje napięcie mięśni, przyśpiesza wydalanie toksyn, działa odprężająco, redukuje zmarszczki mimiczne oraz przywraca elastyczność skóry. W przeciwieństwie do masażu Gua sha, chiromasaż jest wykonywany dłońmi lub koniuszkami palców i nie wywołuje tak intensywnych odczuć.

Nasi specjaliści ASY Studio Warszawa pomogą dobrać Ci odpowiedni rodzaj masażu twarzy na zmarszczki, tak abyś mógł uzyskać najlepsze efekty odmłodzenia twarzy i wygładzenia zmarszczek. Zadzwoń i umów się na wizytę – tel. Omelija Klars  +48 791 602 322.

Z okazji świąt wielkanocnych promocja – 30 minutowy masaż twarzy – tylko 60zł! Zasługujesz, żeby zadbać o siebie! 🙂

 

 

Rwa kulszowa – masaż, który przyniesie Ci ulgę

rwa kulszowa masaż

Rwa kulszowa to problem, z którym boryka się wiele osób, bez względu na wiek. Ból przeszywający plecy i nogi pojawia się nagle, w niespodziewanym momencie. Czasem jest tak silny, że uniemożliwia chodzenie. Skąd właściwie się bierze i co należy zrobić, by skutecznie się przed nim uchronić?

Rwa kulszowa co to jest?

Rwa kulszowa zwykle zaczyna się od przepukliny dysku w kręgosłupie lędźwiowym (dolnym). Kręgi kręgosłupa są oddzielone i amortyzowane przez płaskie, elastyczne, okrągłe dyski tkanki łącznej. Gdy dysk ten ulegnie zużyciu – z powodu obrażeń lub po prostu z biegiem lat – jego miękki środek może zacząć wypychać się z twardego pierścienia zewnętrznego i wywierać nacisk na otaczające go nerw, m.in. nerw kulszowy.

Nerw kulszowy jest najdłuższym nerwem w ciele człowieka. Zaczyna się w dolnej części pleców, a następnie rozdziela się i przebiega przez biodra, pośladki, nogi i stopy. Nacisk na ten nerw powoduje ostry ból czy mrowienie nawet w całej nodze.

Czynniki ryzyka rwy kulszowej obejmują:

 • Wiek – wraz z upływem lat człowiek coraz częściej może cierpieć na dolegliwości związane z rwą kulszową.
 • Otyłość. Zwiększając obciążenie kręgosłupa, nadmiar masy ciała może przyczynić się do zmian w kręgosłupie, które powodują rwę kulszową.
 • Praca – wykonywanie pracy, która wymaga skręcenia pleców, noszenia ciężkich ładunków lub prowadzenia pojazdu mechanicznego przez dłuższy czas, może wpłynąć na pojawienie się rwy kulszowej.
 • Siedzenie – osoby, które mają siedzący tryb życia, są bardziej narażone na rozwój rwy kulszowej niż osoby aktywne.
 • Cukrzyca – choroba ta zwiększa ryzyko uszkodzenia nerwów.

Rwa kulszowa masaż – jakie są korzyści może przynieść w leczenie bólu?

Masaż jest skutecznym sposobem na złagodzenie bólu. Stwierdzono nawet, że masaż głębokich tkanek może być tak samo skuteczny jak niesteroidowe leki przeciwzapalne w łagodzeniu bólu krzyża, który może być objawem rwy kulszowej.

Jeśli chodzi o rwę kulszową, masaż może pomóc na dwa sposoby. Główną zaletą masażu jest łagodzenie napiętych mięśni. Gdy mięśnie są nadmiernie naprężone i spięte, mogą wywierać większy nacisk na nerwy, w tym nerw kulszowy. Masowanie tych mięśni może pomóc zmniejszyć nacisk na nerw kulszowy.

Masaż może również pomóc zwiększyć próg bólu, stymulując uwalnianie endorfin . Endorfiny zwiększają przyjemność i łagodzą ból, powodując podniesienie poziomu samopoczucie.

Rwa kulszowa masaż – najbardziej odpowiednie rodzaje masażu

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami służy do rozluźniania napiętych mięśni. Masażysta może umieścić w określonych częściach ciała podgrzane kamienie lub wykorzystać je jako narzędzie do masowania. Rozgrzane kamienie przekazują ciału ciepło powodując odprężenie mięśni i ulgę w cierpieniu.

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich jest niezwykle skuteczny, zwłaszcza jeśli rwa kulszowa spowodowana jest uciskiem napiętych mięśni na nerw kulszowy. Wymasowanie mięśni i powięzi otaczających kręgosłup lędźwiowy i pośladki rozluźni je i zmniejszy nacisk na nerw dając dobre rezultaty przeciwbólowe.

Masaż klasyczny

Często stosowane są też masaż segmentarny oraz masaż klasyczny. Mogą rozluźnić mięśnie i zmniejszyć ból. Są one często wykonywane, chociaż nie są to typowe masaże na rwę kulszową, jednak stosowane przez doświadczonego masażystę mogą pomóc.

Akupresura

Akupresura na rwę kulszową działa poprzez uciskanie odpowiednich punktów, aby odblokować siłę życiową Qi. Terapeuta zamiast igieł używa swoich rąk oraz łokci.

 

Chcesz zniwelować ból związany z rwą kulszową? Skontaktuj się z ASY Studio Warszawa, nasi masażyści pomogą Ci dobrać odpowiedni dla Ciebie rodzaj masażu!

Masaż na ból głowy – 7 najważniejszych korzyści zdrowotnych związanych z masażem głowy

masaż głowy, masaż na ból głowy

Ból głowy i migrena może naprawdę uprzykrzyć życie. Spędzają sen z powiek, nieraz wywołują mdłości i odbierają możliwość normalnego funkcjonowania. Niezależnie od tego, czym są wywołane, jednym z najskuteczniejszych sposobów uśmierzenia tych dolegliwości jest masaż na ból głowy. Poznaj różne korzyści wynikające z masażu głowy – nie tylko leczenie migren!

Masaż na ból głowy

Terapia masażu głowy polega przede wszystkim na poprawie przepływu energii w tym obszarze i uwolnieniu kanałów energetycznych z negatywnej energii, która uważana jest za źródło chorób i dolegliwości. Masaż głowy jest praktykowany od stuleci, a ludzie czerpią z niego wiele korzyści. Sztuka masażu głowy jest ajurwedyjską formą leczenia i relaksacji powszechnie stosowaną w wielu krajach azjatyckich, a od pewnego czasu również jest praktykowana z powodzeniem w Europie w celu zwalczania codziennego niepokoju i napięcia.

Masaż głowy – zalety

 • Ulga od migreny

Wiele osób cierpi na migrenę z powodu napięć w górnej części pleców, szyi i głowy. Może to bardzo utrudnić życie, a także prowadzić do wielu innych problemów. Masaż na ból głowy niweluje napięcie mięśni i zmniejsza naciski na pewne obszary, co prowadzi do lepszego przepływu krwi. Efektem jest skuteczne zmniejszenie bóli głowy.

 • Leczy objawy bezsenności i niepokoju

Współczesny styl życia ma niestety niezbyt dobry wpływ na zdrowie człowieka. Brak możliwości znalezienia czasu dla siebie i ciągłe poświęcanie się pracy to tylko niektóre z nich. Ludzie zwykle są tak zajęci, że ignorują oczywiste oznaki poważnych problemów, takie jak bezsenność i wewnętrzny niepokój. Masaż głowy natychmiast przynosi ulgę poprzez łagodzenie tego typu fizycznych symptomów, pozwalając w ten sposób na lepsze samopoczucia i odprężenie.

 • Zwiększa możliwości pamięci

Zdrowy umysł jest kluczem do sukcesu i dobrej pamięci. Masaż głowy zwiększa przepływ krwi do układu nerwowego i może uspokoić umysł oraz “opróżnić” go z natrętnych myśli. Masaż na ból głowy nie tylko likwiduje dolegliwości fizyczne, ale również umożliwia lepsze dotlenienie mózgu. Dzięki temu klarowniej myślisz i uwalniasz się od stresu emocjonalnego.

 • Detoksykuje organizm poprzez stymulację drenażu limfatycznego

Układ limfatyczny chroni organizm przed zakażeniami, rozprowadza i utrzymuje w równowadze płyny ustrojowe Masaż głowy to świetny na jego usprawnienie i wzmocnienie układu odpornościowego. Masaż stymuluje przepływ krwi do szyi, a tym samym pomaga w usuwaniu odpadów z organizmu.

 • Zmniejsza częstość akcji serca i obniża ciśnienie krwi

Wysokie ciśnienie krwi często nie daje żadnych objawów i dlatego nazywa się je “cichym zabójcą”. Masaż głowy jest naturalnym sposobem radzenia sobie z problemami z wysokim ciśnieniem krwi. Badania wykazały, że regularne masaże mogą zmniejszać ryzyko wahań ciśnienia krwi i obniżać poziom hormonów stresu. Pozwala to tym samym zmniejszyć ryzyko zawału serca lub niewydolności nerek.

 • Zwiększa zakres ruchu

Masaż głowy jest świetną techniką rozluźniającą napięte mięśnie i poprawiającą ich elastyczność. Terapia koncentruje się na głowie, ramionach i górnej części pleców, dzięki czemu niweluje bóle tych obszarów, częste u osób pracujących przy komputerze. Masaż głowy zapewnia lepszy zakres ruchu szyi i barków.

 • Zapewnia szybszy wzrost włosów

Masaż głowy na porost włosów stymuluje przepływ krwi do cebulek włosów, co pozytywnie wpływa na szybki wzrost mocnych i silnych włosów. Regularne masowanie głowy za pomocą odpowiedniej techniki może nawet zwiększyć szanse na wzrost włosów dwukrotnie!

Masaż głowy Warszawa

Jeśli borykasz się z ciągłym bólem głowy, zmęczeniem, bólem zatok, szyi i barków umów się jak najszybciej na masaż na ból głowy w ASY Studio Warszawa i przekonaj się, jak można pozbyć się dyskomfortu w naturalny i bezpieczny sposób!

Masaż odchudzający brzucha – korzyści na sylwetki i zdrowia

masaż brzucha, masaż warszawa

Masaż odchudzający brzucha to na pewno nie magiczny sposób na pozbycie się oponki. Aby osiągnąć płaski brzuch należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią dietę i aktywność fizyczną. Jednakże, masaż brzucha może być ich genialnym uzupełnieniem, a odpowiednio wykonywany okazuje się świetną pomocą w walce o ładny brzuch.

Masaż odchudzający brzucha – dlaczego warto?

Obszar brzucha to przede wszystkim żołądek – jeden z ważniejszych narządów w ludzkim organizmie. Trawi zjedzoną żywność i segreguje ją na niezbędne składniki odżywcze. Regularny nacisk wywierany na okolice brzucha lub żołądka powoduje, że narządy wewnętrzne są mobilizowane do jak najlepszego działania, przez co zapobiegamy problemom zdrowotnym. Zdrowy żołądek jest oznaką zdrowego stylu życia, a masaż brzucha stanowi jego integralną część.

Jak masaż odchudzający brzucha może być wpływać na zapobieganie zaparciom?

Zazwyczaj masaż odchudzający brzucha opiera się głównie na okrężnych ruchach wykonywanych zgodnie z ruchem wskazówek zegara w celu poprawy krążenia krwi w ciele, co pomaga poprawić trawienie i zapobiegać zaparciom. Pobudzanie układu trawiennego delikatnym uciskaniem nie tylko rozluźnia mięśnie brzucha i wspomaga pracę jelit, ale także wpływa na produkcję enzymów i płynów ustrojowych. To zaś przekłada się na usuwanie odpadów trawiennych z organizmu.

Masaż wyszczuplający brzucha a łagodzenie wzdęć

Wzdęcia żołądka są podstawowym objawem nadprodukcji gazów w jelitach. Powstają one przede wszystkim przez niewłaściwe trawienie i nadmierne jedzenie ciężkostrawnych produktów. Poddanie się masażowi brzucha pozwala uwolnić nadmiar gazów zgromadzonych w ciele i zmniejszyć objętość brzucha.

Masaż odchudzający brzucha a spalanie tłuszczu i utrata wagi

Masaż brzucha wspomaga również spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ruchy okrężne i nacisk na żołądek przyspiesza metabolizm i poprawia trawienie. Regularnie wykonywany masaż brzucha (najlepiej z poprzedzającym go peelingiem) wzmaga przepływ krwi, dzięki czemu tlen jest szybciej transportowany do komórek. A tylko w obecności tlenu produkowana jest energia, przy której wytwarzaniu spalane są kalorie.

Inne zalety masażu brzucha:

 • Łagodzenie bólu menstruacyjnego – masaż brzucha może być ulgą dla kobiet podczas miesiączki.
 • Wspomaganie funkcjonowania narządów wewnętrznych- np. nerek czy wątroby.
 • Poprawa samopoczucia – najnowsze badania wykazały, że istnieje tzw. jelitowy układ nerwowy, co oznacza, że prawidłowe działanie jelit ma bezpośredni wpływ na nasze emocje i samopoczucie. Uznaje się również, że warunki w jelitach mogą determinować wpływ na stan psychiczny i rozwój zaburzeń nastroju.

Masaż brzucha Warszawa ASY Studio

Delikatny masaż brzucha w okolicy żołądka i okrężnicy rozluźnia mięśnie brzucha i narządy wewnętrzne, a także poprawia ich pracę. Efekty masażu są widoczne i odczuwalne już nawet tego samego dnia. Zalecamy również stosowanie odpowiednio zróżnicowanej diety.

Masaż całościowy – jak się przygotować?

masaż ciała, masaż jak się przygotować

Jeśli pierwszy raz wybierasz się na masaż, w szczególności masaż całościowy, prawdopodobnie masz kilka pytań i trochę wątpliwości. Zastanawiasz się, czego możesz się spodziewać? Jak się ubrać? W jaki sposób się zachowywać? Jeśli nigdy nie byłeś na masażu, za pewne też trochę obawiasz się i wstydzisz, że obca osoba będzie dotykać Twojego ciała. Dowiedz się, jak się przygotować do masażu ciała i rozwiej wszystkie swoje obawy!

Masaż całościowy – przygotowanie

 • Przed masażem należy wziąć prysznic, aby odświeżyć swoje ciało i oczyścić je z poprzednio zastosowanych kosmetyków. Pozwoli to na lepsze wchłanianie przez skórę substancji aktywnych zawartych w kosmetykach do masażu. W przypadku masażu twarzy, szyi i dekoltu warto wykonać też pełny demakijaż. Możesz wziąć prysznic i zmyć makijaż w domu lub w łazience w ASY Studio Joga i Masaż Warszawa.
 • Jeśli masz dłuższe włosy zepnij lub zwiąż je wysoko na głowie. Ułatwi to pracę masażyście oraz zmniejszy ryzyko ich naoliwienia czy szarpnięcia. Przed masażem powinno się również zdjąć biżuterię. Dzięki temu masażysta będzie miał swobodny dostęp nawet do najdrobniejszych części twojego ciała, jak uszy czy palce.
 • Przed jak i po masażu pamiętaj o nawodnieniu się, ponieważ woda pomaga wypłukać uwolnione podczas masażu toksyny.
 • Przyjdź ubrany w luźny strój lub weź taki z sobą. Łatwiej będzie Ci go zdjąć z siebie do masażu, a także docenisz go, kiedy po masażu, będąc rozluźnionym i zrelaksowanym, nie będziesz musiał zakładać sztywnych czy uciskających ubrań.

Masaż całościowy – o czym pamiętać podczas masażu?

Oddychaj

Relaksacja Twojego ciała i umysłu jest kluczem do jak najlepszego wykorzystania sesji masażu. Głębokie i spokojne oddychanie nie tylko pomoże Ci się zrelaksować, ale i rozluźnić mięśnie, dzięki czemu masaż będzie skuteczniejszy.

Komunikuj się

Istotne jest, aby nie bać się rozmawiać z masażystą. Poinformuj go o wszelkich alergiach na płyny, oleje lub proszki, które mogą być używane, a także powiedz o problematycznych obszarach twojego ciała, które powodują ból lub których wolisz uniknąć podczas masażu. Możesz również bez skrępowania powiedzieć, że wolisz nie rozmawiać podczas sesji czy chcesz (lub nie) posłuchać relaksującej muzyki. Masażysta bardzo ceni takie informacje, poniewaz chce zapewnić Ci jak najwyższy komfort.

Nie masz czego się wstydzić

Zapewniamy Cię, że masażyści nie dbają o Twoją figurę, nadprogramowe kilogramy, dziwne znamiona czy owłosienie. Podczas swojej pracy widzieli mnóstwo różnych ciał i jedyne na czym się skupiają to zapewnienie jak najlepszych efektów oraz przyjemności i komfortu pacjentowi.

Pierwszy masaż ciała – czego możesz się spodziewać?

Masaż może być bardzo terapeutyczny, może pomóc w zmniejszeniu lęku, rozładowaniu napięcia mięśniowego i łagodzeniu bólu. Kiedy wiesz, czego się spodziewać i jak przygotować się do masażu, możesz czerpać ze wszystkich korzyści tego typu terapii.

1. Zostaniesz poproszony o rozebranie się

Po Twoim wejściu do pokoju masażysta wyjdzie, aby zapewni ci prywatność potrzebną do rozebrania się. To zależy od Ciebie, czy całkowicie się rozbierzesz czy uznasz, że wolisz zostać w bieliźnie. Twój masażysta zadba o to, abyś był odpowiednio przykryty ręcznikiem lub prześcieradłem przez całą sesję masażu.

2. Możesz zasnąć podczas masażu

Jeśli wybierasz się na masaż relaksacyjny to bardzo możliwe, że poczujesz taką ulgę i odprężenie, że lekko się zdrzemniesz. Nie martw się! To jest Twój czas, masażysta Twoją drzemkę potraktuje jako komplement 😉

3. Będziesz chciał wrócić!

Uwolnienie endorfin podczas i po masażu spowoduje, że poczujesz naturalną radość. Co więcej, endorfiny mają swoje własne właściwości lecznicze, a korzyści płynące z terapii masażu gromadzą się w miarę upływu czasu, dzięki regularnym sesjom. Im częściej korzystasz z usług masażysty, tym lepiej się czujesz!

Umów się na masaż:

Tel. kom.:      Sergej                            +48 536 878 523
Tel. kom.:      Omelija Klars              +48 791 602 322

E-mail:          s.a.eryomin@gmail.com