Masaż piersi

Mastopatia (choroba włóknisto-torbielowa sutka) to określenie na łagodne (nienowotworowe) zmiany w obrębie piersi, które charakteryzuje zwyrodnienie tkanki gruczołowej i tłuszczowej sutka. Termin mastopatia obejmuje więc takie zmiany, jak włóknienie, zwiększenie liczby gruczołów, proliferacja nabłonka, torbiele oraz rozszerzenie przewodów wyprowadzających.

Mastopatia – przyczyny
Przyczyny powstania mastopatii nie są do końca poznane. Przypuszcza się, że za chorobę włóknisto-torbielowatą sutka odpowiadają zaburzenia hormonalne, najczęściej zbyt niski poziom progesteronu w stosunku do estrogenów. Zmiany miewają najczęściej kobiety pomiędzy 35. a 50. rokiem życia, a po menopauzie stopniowo zanikają.
Przyczyną choroby włóknisto-torbielowej sutka może też być przyjmowanie leków przeciwcukrzycowy. Wówczas rozpoznawana jest mastopatia cukrzycowa. Zwyrodnienie piersi dotyka młodych kobiet, które chorują na cukrzycę.

Mastopatia – objawy
Mastopatia ma postać licznych, twardych guzów, które są wyczuwalne palcem. Mogą mieć one różną wielkość, a także powiększać i zmniejszać się podczas cyklu miesiączkowego.

Proponujemy Państwu zabiegi masażu chinskiego.

Chiromasaż

masaż w Warszawie массаж в Варшаве

CHIROMASAŻ – to technika, która aktywnie działa na układ mięśniowy, opracowana przez profesora Enrique Castells Garcię z Instytutu Terapii Manualnej INMASTER w Barcelonie.

Chiromasaż – to nowy rodzaj masażu. Zawiera w sobie to co najlepsze w europejskich szkołach masażu oraz wschodnich szkołach harmonii fizycznej i duchowej.

Chiromasaż ciała – to dobry i nowoczesny zamiennik ogólnego masażu klasycznego, który bierze pod uwagę układ nerwowy i układ  krążenia, według autorskiej metody  profesora Enrique Castells Garcii.

Na dzień dzisiejszy masaże według systemu „INMASTER” nie mają sobie równych jeśli chodzi o zakres i głębię działania. Seanse chiromasażu mogą realizować różne cele, począwszy od korzystnego wpływu na określone obszary ciała (masaż miejscowy), a kończąc na zwiększeniu tonu energetycznego całego ciała (działanie ogólne).

Wszystkim wiadomo, na ile naszą skórę przenikają wyspecjalizowane zakończenia nerwowe – receptory. Przy tym różne grupy receptorów reagują tylko na pewne rodzaje stymulacji,  do tego reagują na nie w różny sposób. Ta cecha jest wykorzystywana przez specjalistów chiromasażu dla wywarcia ogólnego wpływu na delikatną strukturę nerwowo-psychiczną pacjenta. Można w ten sposób osiągnąć zarówno efekt tonizujący jak i relaksacyjny.

Chiromasaż jest skuteczny w leczeniu depresji, nerwic, przewlekłego zmęczenia, a także w zapobieganiu i zwalczaniu skutków stresu.

Chiromasaż przeznaczony jest też do usuwania patologii tkanki mięśniowej oraz do jej umocnienia.

Seans trwa około 60-90 minut, w czasie których żaden z chwytów nie jest powtarzalny. Nie rozpoczyna się od rozgrzewki mięśni, jak to jest przyjęte w „technice klasycznej”, a od relaksacji, mając na celu wywołanie pełnego rozluźnienia. Dopiero wtedy następuje przejście do chwytów głębokich.

Chiromasaż twarzy
Kiedy dają o sobie znać problemy obrzęku twarzy, zmarszczki, daleki od ideału kolor skóry twarzy, oszałamiający efekt może przynieść chiroplastyka strukturalna twarzy – chiromasaż!

Wśród ruchów dominują ruchy okrężne, wykonywane dłonią lub koniuszkami palców. Każdy seans dla każdego pacjenta zawiera unikalny zestaw chwytów. W rezultacie kilku seansów przywrócona zostaje elastyczność włókien mięśniowych, zwiększa się ich funkcja skurczowa, przyspieszają  się procesy regeneracyjne, stymulowana jest funkcja asymilacyjna komórek tkanki mięśniowej.

Zabieg przyczynia się także do wydalanie złogów i toksyn, zapobiega obrzękom, poprawy mikrokrążenia, zwiększenie przepływu krwi (wzbogacenie tkanek tlenem i w rezultacie  polepszenie trofiki tkanek), polepszenia i normalizacji ogólnego stanu organizmu i w końcu korekcji figury!

Seansy wszystkich rodzajów masażu hiszpańskiego powtarzane są do trzech razy w tygodniu. Aby umówić się na seans oraz uzyskać wszelkie informacje proszę dzwonić:

tеl.: +48 791 602 322.