O masażu

Masaż Warszawa ASY Studio

MASAŻ to wywodząca się z dalekiego wschodu, znana od tysięcy lat forma relaksu, terapii, a nawet leczenia organizmu polegająca na oddziaływaniu bodźcami mechanicznymi na tkanki ciała w celu uzyskania oczekiwanego rezultatu. Masaże lecznicze, relaksacyjne czy odchudzające mogą pomóc zmniejszyć zmęczenie, zachować urodę i zdrowie lub zlikwidować nie tylko objawy, ale i przyczyny niektórych chorób. Znajdź swój ulubiony masaż Warszawa ASY Studio!

Podczas masażu nasze ciało relaksuje się, poprawia się również przemiana materii oraz ukrwienie skóry. Zdecydowanie zmniejsza się napięcie mięśni spowodowane coraz większym stresem, z którym mamy do czynienia na co dzień.

Masaż Warszawa ASY Studio, klasyczny czy bardziej niekonwencjonalny, to idealna forma poprawy samopoczucia przy jednoczesnej inwestycji w to co najważniejsze, czyli we własne zdrowie.
Regularne masaże ciała stymulują mikrokrążenie w tkankach, usuwają toksyny z organizmu wspomagając w znaczący sposób wszelkie metody odchudzania, jak również zauważalnie redukują cellulit oraz zapobiegają starzeniu się skóry i zwiotczeniu mięśni. Pomagają przywrócić pełną sprawność po wysiłku fizycznym i zmniejszają ból spowodowany m.in. przez kumulację kwasu mlekowego w tkance mięśniowej.

Masaż Warszawa ASY Studio – rodzaje masażu:

MASAŻ  STRUKTURALNO-MIĘŚNIOWY (masaż hiszpański)

Zestaw technik masażu, harmonijnie łączący różne chwyty skierowany na osiągnięcie głębokiej relaksacji i przywrócenia elastyczności tkanek i skóry. Twórcą metodyki masażu strukturalno-mięśniowego jest naukowiec Enrique Garcia. Jego metodyka została opracowana w Instytucie Terapii Manualnej INMASTER i została nazwana Gemolimfodrenaż lub masaż hiszpański.

Masaż hiszpański opiera się na specyficznym wpływie na układ żylny oraz limfę, odgrywającą bardzo ważną rolę w wymianie substancji między komórkami tkanek i krwią.
Podstawami techniki masażu hiszpańskiego są:
– różnorodność chwytów, która pozwala uwzględniać indywidualne cechy organizmu;
– niedopuszczanie do bolesnych doznań; uczucie radości i przyjemności po masażu;
– odprężenie i poprawa stanu psycho-emocjonalnego;
– poprawa ukrwienia tkanek, drenaż limfatyczny;
– polepszenie koloru skóry, zwiększenie jej elastyczności, wygładzanie zmarszczek, a także znaczne zmniejszenie obrzęków;
– podniesienie owalu twarzy, a także modelowanie konturów twarzy, wygładzenie fałd nosowo-wargowych, redukcja zmarszczek, zmniejszenie efektu podwójnego podbródka;
– odmładzanie skóry szyi i dekoltu;

– maksymalne rozluźnienie mięśni i zmniejszenie zastoju w tkankach, poprawienie procesów metabolicznych;
– zmniejszenie dolegliwości bólowych;
– zmniejszenie kurczliwości mięśni i zwiększenie zakresu ruchu stawów;

– poprawienie ogólnego tonusu tkanek, co przyczynia się do spowolnienia procesu starzenia;
– rozwiązanie problemów układu sercowo-naczyniowego oraz wielu problemów kosmetycznych związanych z zaburzeniami naczyniowymi.

Specjaliści zalecają masaż hiszpański w seansach  10-12 zabiegów.

MASAŻ  KLASYCZNY

W zależności od potrzeb Pacjenta może spełniać różne role: leczyć, relaksować lub wspomagać odchudzanie. Wykonywany jest całościowo lub na poszczególne części ciała (np. stawy, kończyny, brzuch, klatkę piersiową, szyję, kark, twarz, głowę), stanowi podstawę dla innych rodzajów masaży. Regularnie stosowany, znajduje zastosowanie w profilaktyce oraz leczeniu wielu schorzeń.
Charakteryzuje się ośmioma technikami takimi jak: głaskanie, rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie, oklepywanie, wstrząsanie, wibracja oraz ruchy bierne. Działa przeciwbólowo, zwiększa odżywienie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe oraz uaktywnia przepływ krwi i limfy.

MASAŻ  LIMFATYCZNY

Drenaż limfatyczny zaliczamy do masaży leczniczych. Masaż limfatyczny usprawnia krążenie limfy, dzięki czemu zapobiega chorobom związanym z jej utrudnionym przepływem. Przynosi ulgę, a także likwiduje obrzęki. Zabiegi drenażu zdecydowanie przyspieszają powrót do zdrowia i sprawność osób po przebytych chorobach zakaźnych, nowotworowych, a także rekonwalescentów po operacjach usunięcia węzłów chłonnych.
Limfatyczny masaż Warszawa ASY Studio trwa od 60 do 120 minut, zależnie od indywidualnych potrzeb.

MASAŻ RELAKSACYJNY

Jest idealnym sposobem na odpoczynek i pozbycie się negatywnych wibracji.  Likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością. Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne, aby uspokoić duszę i ciało. Zabiegowi towarzyszą świece, aromatyczne zapachy, pachnące olejki.

MASAŻ TWARZY i GŁOWY

To wyjątkowy zabieg relaksacyjny. Uśmierza ból głowy, odmładza, liftinguje twarz. Podczas zabiegu masuje się głowę, twarz, szyję, ramiona oraz barki. Masaż głowy przynosi ulgę także w dolegliwościach będących następstwem stresu, np. w przypadku bólów głowy, przy przeciążonych mięśniach oczu, przy sztywności szyi i ramion.

Czaszka jest pokryta cieniutką warstwą mięśni, które naprężają się, gdy jesteśmy spięci, czego rezultatem jest ból głowy, ogólny niepokój. Przez rozluźnienie mięśni, masaż głowy poprawia ukrwienie mózgu, likwiduje uczucie niepokoju i relaksuje cale ciało.
Na ramionach, wzdłuż kręgosłupa, na szyi, twarzy znajdują się centra energetyczne, których odpowiednie stymulowanie może przynieść poprawę stanu zdrowia całego organizmu. Kombinacja rytmicznych uderzeń może usunąć blokady energetyczne w meridianach, wyrównać przepływ energii, wywołać uczucie ulgi i wyciszenia.
Zabieg masażu trwa od 30 do 90 minut, zależnie od indywidualnych potrzeb.

MASAŻ  BRZUCHA

Sprawia, że brzuch i talia będą doskonale ujędrnione i wymodelowane. Stosowany 2-3 razy w tygodniu powoduje, że zrzucamy zbędne kilogramy dzięki czemu cała sylwetka staje się szczuplejsza i bardziej atrakcyjna. Masaż ten w połączeniu z codzienną dietą oraz gimnastyką daje niesamowity efekt wyszczuplający dla całego ciała. Zabieg trwa od 30 do 90 minut, zależnie od indywidualnych potrzeb.

ODCHUDZAJĄCO-MODELUJĄCY MASAŻ ANTYCELLULITOWY 

Masaż antycellulitowy polega na intensywnym ugniataniu i oklepywaniu obszarów dotkniętych cellulitem: ud, pośladków, brzucha, przedramion. W trakcie masażu antycellulitowego następuje rozbicie tkanki tłuszczowej na mniejsze cząsteczki, dzięki czemu organizm łatwiej może je wydalić. Dodatkowo poprzez mocne pobudzenie krążenia usprawniony zostaje metabolizm tkanek organizmu, dzięki czemu wszystkie procesy zachodzą sprawniej. Skóra staje się jędrna, elastyczna i wyraźnie wygładzona.

Antycellulitowy masaż Warszawa ASY Studio wykonywany jest z użyciem kremów i olejków zawierających składniki aktywne wspomagające redukcję cellulitu. Specjalnie dobrane naturalne ekstrakty i oleje roślinne wspomagają proces usuwania cellulitu oraz zapobiegają jego ponownemu powstawaniu.
Zabieg ten intensywnie wspomaga walkę ze zbędnymi kilogramami oraz modeluje i wyszczupla takie partie sylwetki ciała jak talia, brzuch pośladki czy biodra. Masaż odchudzający o właściwościach antycellulitowych stosowany w naszym gabinecie przyczynia się przede wszystkim do ogólnego spadku wagi i poprawy wyglądu skóry na całym ciele.

Masaż wyszczuplający polega na intensywnym masowaniu, co umożliwia spalanie zbędnego tłuszczu i widocznie zmniejszenie się obwodów ciała. Modelując sylwetkę, stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających, a zarazem ma działanie rewitalizujące i przyśpieszające regenerację naszego naskórka (wyraźnie poprawiając wygląd skóry całego ciała).  W masażu odchudzającym wykorzystujemy także techniki masażu energetycznego, w którym uciskamy punkty akupresurowe, odpowiadające za wydalanie toksyn z organizmu.

Wykonywany przez specjalistów ASY Studio Warszawa masaż wyszczuplający spowoduje, że skóra na Twoim brzuchu, biodrach, udach oraz ramionach stanie się bardziej sprężysta i jędrniejsza.
Zakres masażu antycellulitowego i czas trwania dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klientów od 60 do 120 minut. W celu podniesienia skuteczności zabiegów antycellulitowych w trakcie masażu wykorzystujemy również bańkę chińską.

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Jest rodzajem terapii podciśnieniowej. Stosowane bańki chińskie (gumowe) powodują zasysanie skóry do środka, wytwarzając niewielkie podciśnienie. Siłę masażu można regulować poprzez zwiększenie lub zmniejszenie stopnia zassania fałdu skóry. Masaż bańską chińską jest wykorzystywany głównie przy kuracji antycellulitowej i modelowaniu sylwetki. Zabieg ten silnie pobudza krążenie krwi i limfy, przez co pomaga pozbyć się toksyn z organizmu, reguluje przemianę materii, wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej.

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż holistyczny, mający wpływ na ciało i ducha, nazywany także masażem uzdrawiającym. Do zabiegu wykorzystuje się rozgrzane kamienie bazaltowe różnej wielkości i kształtu, które bardzo długo utrzymują temperaturę. Zabieg wykazuje działanie fizjoterapeutyczne, uzupełniając kompleksowo terapię, przywracając sprawność uszkodzonym narządom. Masaż ten przyspiesza procesy wypoczynkowe, zwiększając zdolność wysiłkową organizmu. Działa kojąco na wszelkiego rodzaju bóle mięśniowe i napięcia wynikające ze stresu. Tego rodzaju masaż Warszawa ASY Studio najbardziej polecany w okresie jesienno-zimowym.

REHABILITACJA

Rehabilitacja ruchowa jest to proces przywracania sprawności po urazach ortopedycznych lub w chorobach zwyrodnieniowych układu ruchowego. Skuteczność rehabilitacji zależy od właściwej diagnozy, a następnie zastosowania odpowiedniej metody rehabilitacji ćwiczeniami jogi. Ważnym czynnikiem jest postawa pacjenta, którą powinno cechować zaangażowanie w proces powrotu do zdrowia oraz stosowanie zaleceń w codziennym życiu.

Gimnastyka lecznicza odpowiednio dobrana i systematycznie wykonywana daje największe efekty terapeutyczne. Likwiduje nie tylko doraźnie skutek, lecz co najważniejsze przyczynę problemu.
Gabinet masażu Warszawa ASY Studio oferuje pakiety rehabilitacyjne, które zawierają:
– kompleksową diagnostykę ciała;
– określenie celów rehabilitacji;
– masaż leczniczy: masaż poprzeczny, terapia punktów spustowych, masaż tkanek głębokich;
– indywidualny program treningowy.
Trwa od 30 do 90 minut, zależnie od indywidualnych potrzeb.

Zapraszamy na wybrany masaż Warszawa ASY Studio!